İnceleme

Yeni sürümün adı Android 9 Pie oldu

Google I/O 2018 etkinliğinde duyurulan Android P sürümünün adı resmen açıklandı. Pixel modellerine Android P Beta sürümünü sunan Google, tarihinde bir ilke imza atarak 3. parti telefon üreticilerinin bazı modellerine de bu sürümü sunacağını açıklamıştı.

Google I/O 2018 etkinliğinde duyurulan Android P sürümünün adı resmen açıklandı. Pixel modellerine Android P Beta sürümünü sunan Google, tarihinde bir ilke imza atarak 3. parti telefon üreticilerinin bazı modellerine de bu sürümü sunacağını açıklamıştı. Ancak Google, Android P’nin adı hakkında açıklama yapmamıştı. Bu zamana kadar Android sürümlerine hep şekerleme adı veren Google’ın, Android P için de bir tatlıdan esinleneceği tahmin ediliyordu. Nihayet bugün, Google’ın yeni Android sürümünün adı Android 9 Pie (turta) olarak açıklandı. Anfroid 9 Pie, ilk olarak Pixel model akıllı telefonlara sunulmaya başlandı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler konular

Gündeme dair teknoloji haberlerini paylaşım olarak yayınlayan web sitesine hoşgeldiniz.Burada sürekli olarak teknoloji alanında makaleler paylaşılmaktadır.

Copyright © 2019 Meteknoloji.com

To Top