GENEL

Tatil dönüşü uyku bozukluğuna dikkat!

Sağlıksız uyku, iş ve trafik kazaları, Yönetim Kurulu üyesi olan Türk Uyku Tıbbı Derneği tarafından iletilen rahatsızlıklara neden olabilir. Dr. Sinan Yetkin, bilimsel kanıtlara göre, trafik kazalarının altı saat ila 30 saat içinde yetersiz uyku kazaları riskinin yetersiz olduğunu, bir rüyada solunum yetmezliğinin yüzde 120 arttığını söyledi.

Karayolu trafik kazalarında kalp krizlerinin yaygın olduğunu vurgulayan Dr. Sinan Yetkin, uyku bozukluklarının aşırı kilo ve diyabet riskini yüzde 30-40 artırdığını söyledi.

DEP MAĞAZASI Gitmeden önce yeterli uyku

Uyku bozuklukları, bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkiliyor, zihinsel bozuklukların Yetkin’i, tatil sırasında rahatsız edici uyku düzenlerini tarif etme olasılığı dört kat daha fazla ve daha sonra zor bir süreç yaşadıklarını ekledi.

Tatilcilerin ve ülkesine geri gönderilenlerin ayrılmadan önce yeterli miktarda uykuyu sürdürmesi gerektiğini belirten Yetkin, “Tatile dönen vatandaşlarımız uyumsuzluk ve kötüleşen uyku düzenleri nedeniyle işe dikkat etmede sorun yaşayabilir” dedi. dedi.

NE Okunmalı?

Konforlu bir hafta sonundan sonra tekrar çalışma temposuna hazırlanmak ve hayali yeniden düzenleme gereğini vurgulamak için, Etkin dedi:

“Çalışmalar kötü uykunun hijyen ve uyku bozuklukları gibi önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu gösteriyor. Veriler uykumuzun hayatta kalması ve sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. ” Uykular boşa harcanmaz, her dakika önemlidir, sabah erkenden düzenli bir kalkış saati ayarlayın, ihtiyacınız olan uyku zamanının gece karanlıkta alındığından emin olun. Gün boyunca düzenli olarak egzersiz yapın. Akşamları kafein ve koladan uzak durun. Yatmadan önce ağır yiyecekler yemeyin. “

Sinan Yetkin, Türkiye Uyku Tıbbı Derneği’nin 2-6 Ekim tarihlerinde “20. Ulusal Uyku Tıbbı Kongresi” ni İstanbul’da yapacağını ve uyku sağlığı ile ilgili verileri paylaşacağını söyledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler konular

Gündeme dair teknoloji haberlerini paylaşım olarak yayınlayan web sitesine hoşgeldiniz.Burada sürekli olarak teknoloji alanında makaleler paylaşılmaktadır.

Copyright © 2019 Meteknoloji.com

To Top