Haberler

Sağlık Bakanlığı’na yurtdışı teşkilatı kurma yetkisi

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile, Sağlık Bakanlığı’nın yurtdışında örgütlenmesi konusunda yetki verilmiştir.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile, Sağlık Bakanlığı’nın yurtdışında bir kuruluş kurması için yetki verilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve Bakanlıklara İlişkin, İlgili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşlar ile İlgili Kuruluş ve Kuruluşlara İlişkin Cumhurbaşkanlık Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni kararnamede, Başkanlık Teşkilatı 1 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararının 353 üncü maddesi “Sağlık Bakanlığı merkezi, taşralı ve uluslararası örgütlerden oluşuyor.” Olarak değiştirildi.

Ayrıca, 1 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 371. maddesinin ardından “Bakanlık bir denizaşırı örgütlenme kurmaya yetkilidir.” eklendi.

Öte yandan, Halk Sağlığı Kurumu görev ve yetkilerinden önceki kararname, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na geçen insan vücudu biyosidal ürünleri ile doğrudan temas halindedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler konular

Gündeme dair teknoloji haberlerini paylaşım olarak yayınlayan web sitesine hoşgeldiniz.Burada sürekli olarak teknoloji alanında makaleler paylaşılmaktadır.

Copyright © 2019 Meteknoloji.com

To Top