Oyun

PES 2017 PC’ye geldi, hayal kırıklığı yarattı!

FIFA 17'nin Frostbite grafik motoruna geçerek büyük bir adım attığını yazmıştık ancak PESde geçtiğimiz yıl bir benzerini yapmış ve FOX Engine'e geçerek oyuncuları sevindirmişti.

 

Oyunun konsol versiyonunu oynayanlar da bu değişimi köküne kadar hissetmiş ve en azından grafiksel gelişim anlamında PES 2016 bir ileri adım olarak görülmüştü. Ancak "konsol" versiyonu sözünün üzerinde özellikle duruyorum zira oyunun PC versiyonu da kağıt üzerinde FOX Engine kullanıyor olmasına rağmen konsol versiyonlarıyla kıyaslandığında çok daha kötü gözüküyordu.

PC'lerin donanımsal anlamda konsollara yıllarca fark attıkları bir dönemde yaşıyoruz ve çok platformlu bir oyunun biraz kırpılması gerekiyorsa bu konsol versiyonları oluyor. Grafiksel açıdan dokular, ışıklandırma ve oyuncuların ciltleri daha kötü gözüküyor evet ama göze en fazla batan nokta oyunun PC versiyonunda çimlerin çok daha detaysız olması.

Görünüşe göre kötü bir PC portu ile karşı karşıyayız ve bir gelişme olacak mı bilmemekle beraber okuyucularımıza PC versiyonu yerine oyunun konsol versiyonlarını satın almalarını öneriyoruz.

LEVEL tarafından hazırlanmıştır.

1 Comment

1 Comment

  1. halı yıkama makinesi

    Eyl 24, 2016 at 7:27 pm

    Optimizasyon ve performans başarısızlığı dışında diğer konuların hayak kırıklığı yarattığını asla düşünmedim, bu biraz da benim kendi görüşüm.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler konular

Gündeme dair teknoloji haberlerini paylaşım olarak yayınlayan web sitesine hoşgeldiniz.Burada sürekli olarak teknoloji alanında makaleler paylaşılmaktadır.

Copyright © 2019 Meteknoloji.com

To Top