İnternet

Paypal Türkiye’ye veda ediyor

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Neler olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz?

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Ancak müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

PayPal Türkiye’deki operasyonlarını neden durduruyor?

Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığımız lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerimizi durdurmaktan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Müşteriler daha detaylı bilgiye nereden ulaşabilir?

Önümüzdeki birkaç gün boyunca, Türkiye’deki müşterilerimize durum hakkında açıklama yapmak için iletişim halinde olacağız. Müşterilerimizin PayPal hesapları ile bağlantılı e-posta adreslerine konuya ilişkin e-posta göndereceğiz. Ayrıca detaylı bilgiye şu siteden erişebilirsiniz: www.paypal.com.tr

PayPal müşteri hizmetlerine;  www.paypal.com/selfhelp/home adresini ziyaret ederek, destek@paypal.com adresine e-posta göndererek veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 (uluslararası arama ücretleri geçerli olabilir)  numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

KAYNAK:PAYPAL
10 Comments

10 Comments

 1. Atilla

  May 30, 2016 at 9:09 pm

  Paypal ile geçimini sağlayacak olan arkadaşlarımıza üzüldüm açıkcası…

 2. fatih

  May 30, 2016 at 9:10 pm

  Paypal türkiyedeki internet sektöründe en iyi ödeme yollama ve ödeme alma araçlarından birisiydi.çok kötü oldu çokkkk.

 3. seocu

  May 30, 2016 at 9:10 pm

  gerçkten anlamıyorum arkadaş. neden izin vermemişler acaba?

 4. teknowebci

  May 30, 2016 at 9:11 pm

  bbdk izin vermemiş yazılana göre.ama neye göre vermemiş bilemiyoruz. anket yapsak faydası olurmuki acep??

 5. webdeöncü

  May 30, 2016 at 9:12 pm

  yurtdışından birçok müşterinden ödeme alan hosting firmalarının işi iyice zorlaşacak 🙁

 6. Meri

  May 30, 2016 at 9:13 pm

  internetten kazanç sektörünün %50 düştüğü anlardan birisidir …

 7. Karakemal

  May 30, 2016 at 9:14 pm

  bir çok kişi pop ve splash gibi reklamlar vererek ödemelerini paypal yoluyla alıyorlardı onlar adına üzüldüm,ileride açılması idleğiyle

 8. zulfü

  May 30, 2016 at 9:14 pm

  Burası türkiye,Paypal’a vurdu yolladı 🙂

 9. 12banka

  Eyl 25, 2016 at 1:15 am

  Paypay TÜrkiye ye sadece ara verdi, yakın gelecekte daha büyük bir yapı ile ülkemizde olacak 

 10. byyildirim

  Eyl 27, 2016 at 7:21 pm

  Çok kullanışlıydı. Yurt dışı ödeme vs. için güvenliydi. alternatifleri var belki ama paypal kadar kullanışlısı yok gibi inşallah izinleri alır yakın zamanda geri gelir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler konular

Gündeme dair teknoloji haberlerini paylaşım olarak yayınlayan web sitesine hoşgeldiniz.Burada sürekli olarak teknoloji alanında makaleler paylaşılmaktadır.

Copyright © 2019 Meteknoloji.com

To Top