Haberler

Ebola KDC’de öldürmeye devam ediyor

KDC Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre, salgında 3 bin 69 kanama tespit edildi, Ebola virüsünde 2 bin 958 kişi bulundu.

Bakanlığa göre, 1946 kişi Ebola ‘dan öldü ve 111 kanama ölümleri muhtemelen Ebola’ dan kaynaklandı. Tedaviden sonra, Ebola virüsü virüsüne sahip olan 918 kişi sağlıklarını geri kazandı, 94 hasta tedaviye devam etti.

Geçen hafta, ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü, Dünya Sağlık Örgütü tarafından koordine edilmiş bir çalışmanın parçası olarak KDC’de yaklaşık 700 Ebola virüsü taşıyan hastalarda REGN-EB3, mAb114, ZMapp ve Remdesivir’in test edildiğini açıkladı Vakaların yüzde 94’ü tedaviye olumlu yanıt verdi.

Bir tür hemorajik ateşe neden olan Ebola virüsü ilk kez 1976’da Sudan’daki Nzar’da ve FTC’deki Yambuku’da aynı anda ortaya çıktı. KDC’deki salgın Ebola Nehri yakınlarındaki bir köyde başladığından, nehirden sonra seçildi.

Ebola virüsü Aralık 2013’te Batı Afrika’da yayıldı. Gine, Liberya ve Sierra Leone’deki 2014-2017 yıllarında meydana gelen salgın sırasında 30.000 kişiye virüs bulaştı ve 11.000’den fazla kişi öldü.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler konular

Gündeme dair teknoloji haberlerini paylaşım olarak yayınlayan web sitesine hoşgeldiniz.Burada sürekli olarak teknoloji alanında makaleler paylaşılmaktadır.

Copyright © 2019 Meteknoloji.com

To Top